top of page

TIPY NA VÝLETY

Tyra

je poklidným zeleným údolím v náruči horského masivu mezi Javorovým a Ostrým vrchem. Její kopcovitý charakter láká k turistickým toulkám místní krajinou s možností výstupu na okolní vrcholy, též k procházkám po lesních stezkách a údolím podél svěží horské bystřiny - Tyrky. Stačí nazout boty a vydat se na špacír. Například po značené Oskarově stezce, přímo od nás z areálu..

Okolí 

Celá oblast regionu Těšínského Slezska skýtá řadu možností a tras, jež zvou za putováním k zajímavým místům této rázovité oblasti na východě naší země. Rádi vám poskytneme informace pro vaše výlety k místům známým, a pro hledající poutníky máme také pár tipů soukromých, ba i tajných :) 

Javorový - Ostrý a dále..

je mimo jiné významným centrem paraglidingu. Zájemcům rádi zprostředkujeme tandemový let s místním pilotem. Ze sousedních Oldřichovic vede k vrcholu sedačková lanovka, horská chata na Javorovém zve k odpočinku a občerstvení s pěknými výhledy. Po hřebeni se můžete vydat například směrem k Ostrému, ve stejnomenné turistické chatě vám nabídnou tradiční domácí kuchyni, včetně kultovní česnekové polévky. Z Ostrého vedou hřebenové stezky směrem k Slavíči nebo Kamenitému, několik tras vede dolů do Tyry.

Oblíbené výlety

Častým cílem našich hostů bývají právě tato místa:

Pustevny a Radhošť (významné poutní místo, stavby tradiční lidové architekury, kaple Cirila a Metoděje, stezka v oblacích - Valaška)

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm ( lanovka na Pustevny + lanové centrum  Tarzanie + aquapark)

Štramberk & Kopřivnice (dva sousedé - architektonická památka UNESCO & muzeum vozů TatraZámek Hukvaldy, 

Ostrava (muzeum dolní oblasti Vítkovice), Český - Polský Těšín, Mosty u Jablůnkova (outdoor centrum - bobovka a lyžování)

Lysá hora (královna Beskyd-1323 m.n.m.), Velká Čantoryje (rozhledna), Trojmezí u Hrčavy (hraniční spojení třech zemí) >>>

bottom of page