CZ   |   PL   |   EN

Paragliding


LÉTÁNÍ NA JAVOROVÉM

V Beskydech č.1 a v rámci ČR Top místo závěsného létání - mimo jiné i díky snadné dostupnosti, kontrole letového provozu a poměrně velké přistávací ploše.

 

Na vrchol Javorového se dostanete buď lanovkou z Oldřichovic nebo autem přes Tyru po místní komunikaci. Startuje se ze dvou míst a to na severní respektive západní straně hory poblíž turistické chaty. Přistávací plocha o výměře cca 150 / 200 metrů je situována v těsné blízkosti dolní stanice lanovky.

 

Lanová dráha.
Jezdí každou celou hodinu od 8:00 do 17:00. Jízda zabere 15 min. a přibližně stejnou dobu trvá pěší přesun do místa startu.

Aktuální dění na Javorovém včetně provozu lanové dráhy na adrese: www.javorovy.cz 

 

TANDEMOVÉ LETY
být chvíli volný jako pták a vznést se vzhůru do oblak  “... můžete i Vy,  pokud se rozhodnete vyzkoušet tandemový paraglidingový let. Dvoumístné křídlo Vás společně s pilotem vynese nad zdejší krajinu, a spolu s úžasnými výhledy tak zároveň okusíte adrenalin, volnost a vzdušný klid, což rezonuje v nitru ještě dlouho potom, kdy se člověk ocitne zpátky na pevné zemi.

 

Místo startu: Javorový vrch (968 m.n.m.)
Místo přistání: Oldřichovice (424 m.n.m.)

 

Typy letu: Standardní let cca. 10 - 15 minut. / Termický let cca 20 – 30 minut.  >>>  doba trvání letu závisí na moment. povětrnostních podmínkách a Vašem rozpoložení   >>>

 

Našim hostům nabízíme zprostředkování tandemového letu za zvýhodněnou cenu :)

 

ŠKOLA PARAGLIDINGU

 

Ve spolupráci s Beskydskou školou létání - Elspeedo, probíhají v období dubna až září  

ZÁKLADNÍ KURZY PARAGLIDINGU :)                                                                                                                       

 

přímo v prostředí areálu U Haliny (ubytování, výuka, zábava a relaxace) a praktickou částí v okolních letových terénech (Javorový vrch, Prašivá, Godula a další).


Více informací o paraglidingových kurzech, tandemových letech atd. najdete na stránkách www.elspeedo.cz

 

 

 


Fotogalerie