CZ   |   PL   |   EN

Turistika


Javorový (968 m.n.m.) je našim nejbližším okolním vrcholem. Zdolávat ho můžete čistě turisticky po značené stezce, na horském kole po místní komunikaci, nebo pohodlně sedačkovou lanovkou z Oldřichovic. (2,5 km pěší chůze od Haliny)

 

Na Javorovém Vás čeká  nejen pohoštění v místní turistické chatě. Pěkné výhledy na českou i polskou stranu Beskyd jsou za příznivých podmínek obohaceny o Jeseníky a slovenské Tatry a Fatru. Vysoko nad okolní krajinu a běžné denní starosti budete povzneseni pohledem z ptačí perspektivy, pokud se zde odvážíte okusit paraglidingový tandemový let.  

 

Turisté i horští cyklisté poté mohou dle libosti pokračovat  ve svých výpravách po značených turistických stezkách na místa a vrcholy  v okolí: Velký Javorový, Ropička, Řeka, Ropice, Kalužný, Ostrý, Slavíč, Kozinec, Kamenitý,( vše v okruhu cca15km ) nebo třeba i dál.... Bílý Kříž, Polomy, údolí Horní Lomné.  

 

Nedaleká hraniční Velká Čantoryje (995 m.n.m.), přístupná turistickou trasou z  Nýdku láká turisty 29 metrů vysokou rozhlednou a sedačková lanovka z druhé strany pojí horu s polským Ustroněm. 

 

Povznesena a bdící nad všemi beskydskými vrchy - Lysá hora (1323 m.n.m.) je již relativně vzdálenějším avšak milovníkům turistiky vděčným cílem výletů do západní části beskyd. Sousední Pustevny a Radhošť    jsou mimo jiné významným místem krajové historie a původní lidové architektury. (socha Radegasta, kaple sv. Cyrila a Metoděje, Jurkovičovy stavby ) 

 

 


Fotogalerie